Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zalać sąsiada z dołu czy nasze dziecko rozbiło szybę w oknie sąsiada. W takich sprawach ochroni nas polisa OC. Obejmuje ona szkody wyrządzone osobom trzecim. To co jest w niej dobre to to, że chroni nie tylko osobę, która kupiła ubezpieczenie, ale też jej członków rodziny.

Ubezpieczenie OC przez większość ludzi kojarzona jest z zabezpieczeniem, które musi kupić właściciel pojazdu. Tymczasem, polisa OC jest również formą zabezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, które mogą przytrafić się w naszym powszednim życiu. Zdecydowanie, z wykorzystaniem niej możemy ochronić się przed pogrążeniem  pieniężnym w wypadku, gdy zatopimy sąsiada bądź wyrządzimy komuś jakąś inną krzywdę, jaka wiązała się będzie ze stratą finansową. Warto też dodać, że ubezpieczenie OC wolno połączyć przykładowo z polisą mieszkaniową, dzięki czemu ubezpieczenie będzie tańsze.

Kiedy OC się nam przyda?

Ubezpieczenie przyda się w sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Takimi sytuacjami są zalanie czyjegoś lokalu, wybicie okna, pogryzienie nieznajomego przez naszego psa czy zniszczenie rzeczy należącej do osoby trzeciej. Umowa, którą zawieramy obejmuje także sytuacje, w jakich potrącimy kogoś i musimy wypłacić odpowiednie odszkodowanie z tego tytułu.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania polisy odpowiedzialności cywilnej?

Zawierając ubezpieczenie OC musimy o kilku kwestiach pamiętać. nade wszystko, powinieneś wybrać adekwatną sumę ubezpieczenia oznacza to maksymalną wartość odszkodowania, które zrealizuje ubezpieczyciel poszkodowanej osobie. Dzięki w następstwie tego, będziemy mieli pewność, iż nie będziemy musieli nic wykładać z własnego portfela. Trzeba również zwrócić uwagę na zakres ochrony, którą zapewnia ubezpieczenie. Im okazalsza jest wykaz rzeczy, od jakich jesteśmy ubezpieczeni, o tyle lepiej dla nas i tym lepsze jest taka polisa.  Towarzystwo ubezpieczeniowe z tytułu polisy odpowiedzialności cywilnej nie ochrania też naszych działań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, tych które wykonujemy na etacie.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes